"Bilinçli Tüketici" Semineri

21/03/2016

İlkadım Belediyesi, İlkadım Kent Konseyi, Tüketici Hakları Çalışma Grubu 15-21 Mart Tüketici Haftası etkinlikleri kapsamında İlkadım Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde “Bilinçli Tüketici” semineri düzenledi.

Samsun Olgunlaşma enstitüsü Çok Amaçlı Salonda, Halk Eğitim Merkezi usta öğretici ve öğrencileri, TÜKODER üyeleri ve Lise son sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen Seminer öncesi açılış konuşmasını yapan İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı Musa YÜKSEL “Toplumun dikkatsiz tüketim alışkanlığı sağlık sorunlarını da beraberinde getirirken, ekonomik olarak ta vatandaşlara külfet oluşturuyor. Kendi yaşadığı tüketici sorunlarından bahseden YÜKSEL, Toplumu tüketici konularında bilinçlendirmek üzere davetimizi kırmayan Samsun Ticaret İl Müdürü Sayın Mustafa KOCAMAN ve mesai arkadaşlarına şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. 

Olgunlaşma Enstitüsü çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen seminere konuşmacı olarak katılan Mustafa KOCAMAN; katılımcıları tüketici hakları konusunda bilgilendirdi. 

Sunum ile desteklenen seminerde, tüketici olarak hakların aranması ve bilinçli tüketici olmak için neler yapılması gerektiği başlıkları üzerinde duruldu. Öğrenciler, Alışveriş yaparken, bir ürünü satın alırken tüketicinin sorumlulukları nelerdir? Bilinçli bir Tüketici nasıl olur? Nelere dikkat etmelidir? Sorularının cevaplarını öğrendiler. Yine öğrencilere; Tüketici Hakem Heyetleri, Yerli Malı, Garanti Belgesi, Ayıplı Mal vs. konularında eğitici bilgiler verildi. 

İlkadım Belediyesi Strateji Uzmanı Kemal ŞEN’in “Stratejik Yaşam Planı” adlı sunumunun ardından Katılımcılara sertifikaları İlkadım Halk Eğitim Müdürü Kemalettin AK ve İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı Musa YÜKSEL tarafından verildi. Seminer sonunda öğrenciler kazandıkları bilgileri, günlük hayatlarına da taşıyacaklarını ifade ederek semineri organize edenlere teşekkür ettiler.

Benzer Haberler