Yeşiltepe, Ataköy ve Güzeldere Mahalleleri Gençlik Çalıştayı Gerçekleştirildi

10/02/2015

İlkadım Kent Konseyi başlatmış olduğu mahalle gençlik çalıştaylarına devam ediyor.
10 şubat Salı günü Yeşiltepe İlköğretim okulunda gerçekleştirilen Çalıştaya Yeşiltepe,Ataköy ve Güzeldere muhtarları öğretmenleri din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.
Çalıştayın açılışında konuşma yapan İlkadım belediye başkan yardımcısı Yahya Çınkıl Kent Konseyine teşekkür ederek sorunların yerinde tespit edilmesinin önemli olduğunu kendilerinin gençliğe çok önem verdiğini gençliğin gelecek demek olduğunu söyleyerek alınan sonuçların mutlaka ilgili kurum ve kuruluşlara iletileceğini ve giderilmesine çalışılacağını belirtti.
Toplantıda bir konuşma yapan İlkadım Müftüsü sayın Yahya Polat ise genliğin çok önemli olduğunu özellikle aile değerlerinin korunmasının güçlü aile yapısının çok önemli olduğunu belirterek bu tür çalışmalarda din görevlilerinin yer almasını önemsediklerini,gerek kent konseylerinde gerekse toplumun gelişmesine yönelik çalışmalarda yer almaya önem verdiklerini belirtti.
İlkadım Belediyesi Dış İlişkiler müdürlüğü Strateji Geliştirme Uzmanı Kemal Şen mahallelerimizin nüfus ,eğitim kamu kurum ve sosyal mekanlarını içeren bir sunum gerçekleştirdi.


Toplantının ikinci aşamasında mahalle sakinlerine ve gençlere moderatörler eşliğinde sorun tespitleri ve çözüm analizleri yapıldı.

Mahallelerimizde öne çıkan sorunlar;

1. Ulaşım ;kent merkezine ulaşımda sıkıntılar yaşandığını özellikle Yeşilderenin çok mağdur olduğunu bu mağduriyetin giderilmesi gerektiği belirtildi. Güzeldere mahallesinin Ortaokul öğrencilerinin ise ırmağın karşısında bulunan okullarına köprü olmayışı nedeni ile 5 km yürümek zorunda kaldıklarını,

2. Mahallelerimizde bulunan sportif alan ve çocuk parklarının bakımsız olduğu buralarda iyileştirmeler yapılabileceği ,

3. Sık yaşanan elektrik kesintilerinden hem gençlerin hem yetişkinlerin mağdur olduğu hatta okullarda eğitimin dahi etkilendiğini ,

4. Aile eğitiminin önemli olduğunu bu konuda çalışmalar yapılmasının yararlı olacağı sonucuna varıldı.

Çalıştay, katılımcılara katılım belgelerinin takdimi ile son buldu

Benzer Haberler